Про практику стояння на цвяхах відомо багатьом людям, та попри це вона окутана стереотипами та страхом новачків зробити той самий крок на дошку садху на шляху до самопізнання. Головне, для чого використовується дошка садху, це вгамування тривоги, підвищення концентрації мозку на відчуттях у тілі й покращення самопочуття. Практика доступна кожній людині, а не лише досвідченим йогам. Тож варто відкинути страхи та з допомогою іншої людини, яка вже має досвід цвяхостояння, спробувати цю практику.

Дошка садху — що це та навіщо?

Дошкою садху називають дві дерев’яні панелі, трохи більші за стопи, у яких за певною схемою розташовані цвяхи гострими кінчиками назовні. Вона використовується для практики цвяхостояння, яка передбачає концентрацію на відчуттях у стопах та ногах, тренування витримки, розвиток контакту з тілом та отримання фізичної і психологічної користі.

 

 

Що дає цвяхостояння на дошках садху?

Користь дошки садху і є тим ефектом, заради якого люди наважуються на цю практику незважаючи на гострі відчуття в усіх сенсах цих слів:

 

  • Фізичний ефект. Цвяхи впливають на активні точки на ступнях, яких налічується більше 70 тис у цій зоні. Через це в організмі активуються процеси, які сприяють кращій концентрації, зменшують фонову тривогу та напруження, одночасно тонізують та викликають відчуття бадьорості. Після практики ви відчуваєте, як м’язові блоки зникають, повертаються сили, а також покращується обмін речовин.
  • Психологічний. Купити дошку садху варто і для того, щоб отримати потужний досвід повернення до реальності. Багато хто перебуває постійно думками деінде — у робочих питаннях, уже завершених діалогах, планах, мріях тощо. Це є психологічним відривом від реальності. Стоячи на цвяхах, ви помічаєте біль, приплив жару в ногах та інші відчуття, миттєво зосереджуючись саме на них. Це й дає відчуття, що ви є тут і зараз. Практика цвяхостояння корисна й тим, що ви отримуєте нове знання про себе: ось ви вистояли 1–2 хвилини, і виявляється, можете керувати собою попри все, досягаючи своєї мети. Це дуже добре впливає на самосвідомість та самооцінку. Також з’являється внутрішній спокій та впевненість, стійкість психоемоційного стану.

Чи боляче стояти на цвяхах?

 

Для новачків дошка садху виглядає загрозливо через велику кількість гострих цвяхів. Боячись страху, багато хто наважується на першу практику лише через великий проміжок часу. Якщо ви плануєте вперше стати на дошку із цвяхами, спробуйте робити це в шкарпетках. Це трохи зменшує відчуття болю та працює як психологічний захист.

Що відчувають при цвяхостоянні:

  • Спочатку — біль на стопах. Він відчувається перші пару хвилин. Дайте собі цей час, аби тіло адаптувалося до цих відчуттів.
  • Попри гостроту відчуттів одночасно вивільняються гормони окситоцин та ендорфін, завдяки яким ви відчуєте прилив сил, радості та щастя.
  • Коли біль відступає, ви відчуєте в тілі щось схоже на легке поколювання електроімпульсів та тепло, яке розтікається всередині. Із цього моменту є тільки ви та дошка.
  • Подальші відчуття у всіх різні. Прислухайтесь до власних.
  • Коли зійдете з дошки, тимчасово залишиться відчуття пощіпування в стопах. Для відновлення треба відпочити сидячи або лежачи, а ще краще — зробити масаж ступнів.

Регулярні заняття в комплексі з медитацією подарують відчуття радості та єднання з власним тілом. Головне — усвідомленість та поступовість. Не квапте себе, прагніть до розслаблення та наповнення ресурсами. Дихайте спокійно, але не заважайте емоціям виходити: нормально сміятися, тремтіти, балакати або плакати під час практики.

Аби відкинути страх, пам’ятайте про те, що дошка садху зроблена таким чином, що цвяхи ніколи не проколюють шкіру на стопах. Тож спробуйте, навіть якщо страшно. Цей досвід усе одно буде корисним. Купити дошку садху за ціною, вигідною у всіх відношеннях, ви можете в нашому магазині METADESK.