Багато людей помилково вважають, що на дошці Садху можуть стояти тільки люди, які десятиліттями займаються йогою. Насправді освоїти цвяхостояння може кожен, хто справді цього хоче.

Які цвяхи використовують для Дошки Садху?

Неможливо сказати однозначно, які цвяхи Садху кращі. У магазинах представлений величезний асортимент дощок із цвяхами з різних матеріалів. Кожна модель відрізняється низкою переваг. Цвяхи бувають:

  1. Мідні. Мідь – це метал, який має позитивний вплив на організм людини. Такий матеріал вирізняється антисептичними властивостями. Ще наші пращури помітили лікувальний ефект міді – за її допомогою позбувалися не лише фізичних, а й душевних хвороб. Висока провідність міді посилює швидкість циркуляції енергії в тілі. Садху з мідними цвяхами чинить глибокий, об'ємний вплив. Незвичайний колір асоціюється з теплом, вогнем, осіннім листям. Візуальне осмислення допомагає швидше зануритися в атмосферу розслабленості, відчуженості від проблем зовнішнього світу.

  2. Оцинковані. Такі цвяхи, так само як і мідні, мають глибокий вплив. Виглядають просто, але, тим не менш, дуже привабливо. Дошки з оцинкованими шипами дуже легкі.

  3. Бамбукові. Ефективно проводять природну енергію. М'які, але потужні бамбукові цвяхи викликають відчуття ніжності, ідеально збудовані за висотою. Завдяки цьому вплив на стопу рівномірний. Такі варіанти легкі, повністю натуральні, не завдають шкоди навколишньому середовищу.

  4. Комбіновані мідно-цинкові. Комбінація двох металів, які гармонійно впливають один на одного. Така дошка виглядає дуже стильно й естетично.

цвяхи садху які кращі

Доска Садху: який крок цвяхів краще обрати?

Якщо вже є розуміння, як вибрати цвяхи Садху, час переходити до вивчення особливостей вибору їхнього кроку.

0,8 см

Варіант для новачків, які не можуть тривалий час стояти на дошці, але дуже хочуть навчитися. Такий крок дасть змогу поступово освоїти техніку цвяхостояння без болю та мук.

1 см

Універсальна модель, яка підійде для тих, хто регулярно тренується. На такій дошці можна починати самостійно освоювати техніку стояння на цвяхах. Більшість людей, які мають тверде бажання навчитися цвяхостоянню, зможуть це зробити, використовуючи дошку Садху з кроком у 10 мм.

1,2 см

Модель, яка підходить для людей, які вже навчилися базовій техніці цвяхостояння. Такий крок дає змогу більш глибоко опрацювати свої відчуття. Для стояння на такій дошці потрібно бути морально і фізично підготовленим, відчувати впевненість у собі, освоїти техніку опору.

1,5 см

Найвищий рівень, підходить виключно для досвідчених, підготовлених практиків. Якщо людина тривалий час займається цвяхостоянням, досягла хороших результатів, то така модель підійде ідеально.

Тип і розмір цвяхів дошки Садху

Цвяхи для дошки Садху можуть бути різної висоти, товщини і з різним ступенем гостроти. Важкі, об'ємні штирі, як правило, більш криві. Оптимальний варіант – діаметр 2,8-2,9 мм. 

Якщо цвяхи прямі або у вигляді кулі, то необхідно оцінити особливості вістря. Найпростіший варіант – кулі. Їхня гострота однакова, тому виглядають вони більш презентабельно. Такий ефект пояснюється особливостями техніки виготовлення. Для створення цвяха у формі кулі матеріал кують, а оцинковані – відкушують або прокручують. Йоршені вищі й тонші.

Краще, якщо цвяхи не дуже довгі, бо чим більша довжина, тим складніше користуватися дошкою, не так легко зберігати і транспортувати.