Шалений ритм сучасного життя стомлює людей. Щоб розслабитися, відновити енергетичні сили та розкрити внутрішній потенціал, багато хто вдається до індійських практик. Особливою популярністю користується йога, яка має багато напрямків і люди мають можливість підібрати заняття до душі. У багатьох практиках використовується спеціальний інвентар, наприклад, дошка з цвяхами. Для чого потрібні дошки Садху і як їх правильно використовувати, розповімо в цій статті.

Що дає дошка Садху: користь для організму

На стопі людини розташовано близько 70 тис. точок, пов'язаних із нервовими закінченнями. Кожна точка має прямий стосунок до систем органів людини: до дихальної, серцево-судинної, травної, ендокринної, сечостатевої тощо. Практика цвяхостояння впливає на ці точки, а отже, і допомагає роботі певної системи в організмі.

Дошка Садху, ефект якої можна порівняти з голковколюванням або рефлексотерапією, дуже популярна в наш час. Якщо стимулювати ключові точки, можна істотно поліпшити кровопостачання, позбутися тривоги, дратівливості, знайти стан гармонії, очистити організм.

Дошки Садху дають змогу впливати на організм не тільки на фізичному, а й на психічному рівні. Тому з їх допомогою можна позбутися хвороб, поліпшити імунітет, усунути поганий настрій і відігнати негативні думки.

Користь дощок Садху:

  1. Поліпшення кровообігу. Після цвяхостояння на стопах буде видно почервоніння. Не потрібно лякатися, це нормальна реакція організму, яка показує, що відбулася стимуляція кровоносної системи, м'язи розслаблені й відновлені.

  2. Усунення больових відчуттів. У процесі стояння на дошці в організмі почне вироблятися велика кількість ендорфінів – речовин, які відновлюють органи, знімають больові відчуття. Від болю в попереку або шиї можна позбутися, якщо практикувати цвяхостояння.

  3. Поліпшення сну. Цвяхи впливають на точки, які пов'язані з нервовою системою. Стимуляція цих точок позитивно впливає на якість сну. Людина може позбутися нав'язливих думок, які заважають заснути, досягти балансу зі своїм внутрішнім Я.

  4. Контроль страхів і тривог. Практика стояння на цвяхах допоможе розкрити внутрішній потенціал. Новачки навіть не підозрюють, що дає дошка Садху, якщо регулярно правильно її використовувати. Розбалансований внутрішній потік блокує правильні рішення і впевненість у собі. Заняття на дошці допомагають навчитися медитувати, відчувати свій внутрішній світ, стежити за відчуттями та контролювати їх. Так можна досягти прекрасного результату в саморозвитку.

  5. Розслаблення. Якщо систематично стояти на цвяхах, можна навчитися розслаблятися, підпорядкувати собі не тільки тіло, а й розум.

  6. Подолання стресу. Стимуляція точок запускає механізм вироблення гормону окситоцину, який позитивно впливає на настрій людини. Завдяки цій речовині справлятися зі щоденними стресами набагато простіше.

  7. Енергія. Практика Садху покращує кровопостачання, кисень надходить до всіх органів. В організмі знімаються блоки й затиски, які перешкоджають правильному перебігу життєвої енергії. Вивільнений потенціал можна використовувати для реалізації будь-яких ідей і бажань.

  8. Усвідомленість. Велика кількість думок у голові заважають зосередитися на найважливішому. Щоб змінити своє життя на краще, потрібно прислухатися до себе і зрозуміти, що має стояти на першому місці.

дошка садху для чого потрібна

Протипоказання

На жаль, не всім можна стояти на цвяхах. Протипоказано займатися таким видом практики вагітним жінкам, людям із гіпертонією, онкологічними захворюваннями, тим, хто має проблеми з серцем.

Важливо купити дошки Садху у перевірених виробників, які гарантують їхню якість, від цього залежить не тільки ефективність їхнього використання, а й безпека.

Рекомендації перед практикою

Ті, хто наважилися застосовувати дошку Садху у своїй практиці, зробили величезний крок на шляху до щасливого, здорового життя. Перед початком використання інвентарю варто ознайомитися з рекомендаціями, щоб тренування було ефективним і безпечним.

Краще, якщо навчати використанню дощок буде досвідчений майстер. Він зможе врахувати індивідуальні особливості здоров'я, викласти важливу інформацію про техніку практики.

Якщо прислухатися до відчуттів свого тіла, можна істотно поліпшити своє психічне та фізичне здоров'я. Цілеспрямованість і віра в себе допоможуть на шляху до самовдосконалення.