Багато людей, які займаються духовними практиками, використовують спеціальний інструмент, який називається дошка садху. Вважається, що серед іншого вона допомагає позбутися негативних емоцій і подолати стрес, виходячи із зони комфорту. Давайте розберемося, що таке дошка садху і як вона працює. 

Саме пристосування представляє собою невелику дошку, в яку вбиті цвяхи гострими кінчиками вгору. У процесі духовної практики людина певний час стоїть на цих цвяхах, опрацьовуючи дискомфорт і негативні відчуття.

Хто винайшов?

Цей інструмент придумали стародавні індійські практики – йоги, які піддавали себе різним аскезам на шляху духовного розвитку. Цвяхи Садху дають змогу одночасно зміцнити тіло і дух, очистити свідомість і присвятити її конкретному благому наміру. Наприклад, йоги медитували на щастя і позбавлення від страждань усіх живих істот.

дошка садху для чого?

Що дають цвяхи Садху?

Навіщо потрібна дошка садху сучасній людині? Поряд із духовним розвитком і осягненням індійської філософії вона дає змогу досягати цілком конкретних цілей.

Фізіологічний вплив

Як впливає на тіло дошка садху – для чого взагалі на ній стояти? Практика дає змогу поліпшити фізичний і психологічний стан, оскільки в організмі утворюються ендорфіни, що відповідають за позитивні емоції та приносять користь здоров'ю. Навіть невеликі заняття по 15 хвилин покращують настрій і самопочуття, активізують розумову діяльність і дають відчутний заряд енергії.

Практики з дошкою садху ефективно знімають напругу, допомагають краще зосередитися, покращують обмін речовин і захисні сили організму, дають змогу людині почуватися енергійною і бадьорою. Варто зазначити, що цвяхи Садху впливають не тільки на стопи, а й на внутрішні органи, стимулюючи і покращуючи їхню роботу.

Робота з енергією

Для будь-якої фізичної або розумової активності необхідна енергія. Як правило, людина отримує її з правильної їжі та відновлення під час сну. Практика стояння на цвяхах дає змогу розкрити додаткові ресурси енергії та підвищує енергетичний рівень організму.

що таке дошка садху?

Зокрема, дошки Садху сприяють кращому розслабленню, а отже відновленню енергії та омолодженню організму. Регулярні практики знімають блоки вздовж спинного мозку, даючи змогу енергії вільно переміщатися, заповнюючи та збільшуючи життєву силу. Це забезпечує хороше здоров'я і сприяє лікуванню від багатьох хвороб. Індійські лікарі небезпідставно вважають, що причиною більшості захворювань є енергетичні порушення, вирівнюючи які, можна повернути людині здоров'я.

Стабілізація психіки

Фізичне і психічне здоров'я нерозривно пов'язані, тож впливаючи на одне, ми можемо покращувати і зцілювати інше. Приміром, депресивний настрій може спричиняти головний біль і хронічну втому, а тривожність і занепокоєння – проблеми з органами травлення.

Практики стояння на цвяхах розвивають майстерність управління емоціями, контролю сприйняття, стійкості до дискомфорту. Регулярні заняття дають змогу впоратися з безсонням і занепокоєнням, покращують концентрацію й усвідомленість. Тіло запам'ятовує з досвіду, що хворобливі відчуття і стрес можна подолати, розуміючи, як це зробити з найменшими витратами.

Не варто думати, що йоги-практики просто змагаються, хто довше простоїть на цвяхах. Суть заняття полягає в трансформації відчуттів у глибоке розслаблення, використовуючи різні техніки дихання, проголошення мантри «Ом» та інші способи.