Ритм сучасного життя вимотує, щоб зберегти здоров'я, віднайти гармонію із самим собою, важливо іноді зупинятися та прислухатися до свого організму. Практика Садху – це ефективний інструмент самопізнання, з її допомогою можна не тільки зміцнити дух, а й оздоровити тіло. Якщо регулярно стояти на цвяхах, можна вивільнити прихований потенціал, який відновить баланс енергії, подарує сили для розвитку і самовдосконалення. Головне правильно визначитися з вибором аксесуарів.

Дошки Садху відрізняються не тільки розміром, а й матеріалом виготовлення, який може бути таким:

 • натуральне дерево;

 • ламінована або звичайна фанера;

 • пластик;

 • МДФ.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу виробам із натурального дерева, фанери вологостійкої першого сорту, які просочені воском або олією, або ж покриті натуральним лаком. Природний матеріал ідеально підходить для впорядкування потоків енергії в тілі людини.

Як правильно вибрати дошки Садху?

Як вибрати дошки Садху?

Перш ніж замовити дошку Садху, варто визначитися з низкою важливих параметрів. Крім матеріалу виготовлення, слід звернути увагу на:

 1. Форму. Модель може бути овальною, прямокутною, може мати форму скрипки або в формі хмаринки. Найпрактичнішими вважаються овальні та прямокутні дошки.

 2. Розмір. Виріб підбирають з урахуванням довжини стопи. Це може бути довжина 26, 32 або 34 см. Рекомендується використовувати дошку Садху, яка трохи більша за стопу.

 3. Покриття. Садху з натурального дерева або вологостійкої фанери має бути вкрите спеціальним засобом, який захистить виріб від вологи та механічних пошкоджень. Як правило, основу покривають натуральним лаком, екофарбою або олією.

 4. Відстань між цвяхами. Саме цей пункт є основним при виборі дошки Садху, та саме на цей параметр потрібно звернути найбільше уваги!

 5. Матеріал цвяхів

 6. Колір дошки, а також гравіювання (дизайн на дошці садху). Це лише візуальна складова, дошки, проте звичайно кожна людина може закладати значення в дизайн.

Дошка Садху: які цвяхи кращі?

Ефективність і відчуття від використання дошки Садху залежать від особливостей цвяхів, якими вона оснащена. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів: з чорного металу не вирізняються практичністю і зносостійкістю − вони швидко іржавіють, втрачають естетичність і функціональність. Рекомендується віддавати перевагу цвяхам із таких матеріалів:

 1. Метал, покритий цинком або міддю. Не іржавіють, відрізняються довговічністю і доступною вартістю.

 2. Мідь. Це корисний матеріал, який має позитивний вплив на організм людини. Мідні цвяхи дорожчі, ніж оцинковані, але їхня вартість виправдана зцілюючим і зміцнюючим ефектом.

 3. Мідно-цинковий сплав. Складається з 1 частини цинку і 4 частин міді. Таке співвідношення максимально розкриває корисні властивості обох металів.

 4. Нержавіюча сталь. Зносостійкий, практичний матеріал, який не втрачає естетичності та функціональності з часом.

 5. Срібло. Дорогий вид металу, який має лікувальний ефект. Срібні цвяхи можуть дозволити собі не всі, але ті, кому пощастило випробувати їхню ефективність, говорять про те, що результат виправдовує високу вартість.

 6. Бамбук. Натуральний матеріал, кожен цвях в такій дошці - це ручна робота, та витвір мистецтва. Дошка з такими цвяхами легка, компактна та надзвичайно красива

Який крок цвяхів дошки Садху обрати?

Дошка садху 8 чи 10 мм

Відстань між цвяхами − важливий параметр, який варто враховувати, обираючи інструмент для практики Садху. Початківцям підійде дошка Садху 8 або 10 мм − така відстань між цвяхами дасть можливість м'яко увійти в медитацію, знайти власний баланс. Багато хто сумнівається, яку модель вибрати. Досвідчені майстри кажуть, що для прийняття правильного рішення потрібно просто почути свій внутрішній голос. Якщо є страх, краще купити виріб з відстанню між цвяхами 8 або 10 мм, а тим, хто впевнений у своїх силах, підійде варіант з кроком 12 або 15 мм.

Як вибрати дошку Садху новачкові?

Великий асортимент моделей збиває з пантелику новачків. Досвідчені майстри рекомендують віддавати перевагу дошкам з відстанню між цвяхами до 10 мм. Чим менше це значення, тим комфортніше стояти на цвяхах.

Краще за все віддавати перевагу виробам з натуральних матеріалів. Найбільшою популярністю користуються дошки Садху для новачків із дерева, просоченого олією або бджолиним воском. Добре, якщо цвяхи мідні, срібні або оцинковані. Довжина основи має бути на 1-2 см більшою за стопу.

Перш ніж приступити до практики з використанням дошки Садху, необхідно налаштуватися. Якщо подолати внутрішній бар'єр, то точно вдасться розкрити свій потенціал і зміцнити свій організм. Присутність страху завадить розвитку, тому його варто позбуватися на підготовчому етапі.