Багато людей, які займаються духовними практиками, використовують спеціальний інструмент, який називається дошка садху. Вважається, що серед іншого вона допомагає позбутися негативних емоцій і подолати стрес, виходячи із зони комфорту. Давайте розберемося, що таке дошка садху і як вона працює.
Саме пристосування представляє собою невелику дошку, в яку вбиті цвяхи гострими кінчиками вгору. У процесі духовної практики людина певний час стоїть на цих цвяхах, опрацьовуючи дискомфорт і негативні відчуття.
Хто винайшов?
Цей інструмент придумали стародавні індійські практики – йоги, які піддавали себе різним аскезам на шляху духовного розвитку. Цвяхи Садху дають змогу одночасно зміцнити тіло і дух, очистити свідомість і присвятити її конкретному благому наміру. Наприклад, йоги медитували на щастя і позбавлення від страждань усіх живих істот.
Що дають цвяхи Садху?
Навіщо потрібна дошка садху сучасній людині? Поряд із духовним розвитком і осягненням індійської філософії вона дає змогу досягати цілком конкретних цілей.
Фізіологічний вплив
Як впливає на тіло дошка садху – для чого взагалі на ній стояти? Практика дає змогу поліпшити фізичний і психологічний стан, оскільки в організмі утворюються ендорфіни, що відповідають за позитивні емоції та приносять користь здоров'ю. Навіть невеликі заняття по 15 хвилин покращують настрій і самопочуття, активізують розумову діяльність і дають відчутний заряд енергії.
Практики з дошкою садху ефективно знімають напругу, допомагають краще зосередитися, покращують обмін речовин і захисні сили організму, дають змогу людині почуватися енергійною і бадьорою. Варто зазначити, що цвяхи Садху впливають не тільки на стопи, а й на внутрішні органи, стимулюючи і покращуючи їхню роботу.
Робота з енергією
Для будь-якої фізичної або розумової активності необхідна енергія. Як правило, людина отримує її з правильної їжі та відновлення під час сну. Практика стояння на цвяхах дає змогу розкрити додаткові ресурси енергії та підвищує енергетичний рівень організму.
Зокрема, дошки Садху сприяють кращому розслабленню, а отже відновленню енергії та омолодженню організму. Регулярні практики знімають блоки вздовж спинного мозку, даючи змогу енергії вільно переміщатися, заповнюючи та збільшуючи життєву силу. Це забезпечує хороше здоров'я і сприяє лікуванню від багатьох хвороб. Індійські лікарі небезпідставно вважають, що причиною більшості захворювань є енергетичні порушення, вирівнюючи які, можна повернути людині здоров'я.
Стабілізація психіки
Фізичне і психічне здоров'я нерозривно пов'язані, тож впливаючи на одне, ми можемо покращувати і зцілювати інше. Приміром, депресивний настрій може спричиняти головний біль і хронічну втому, а тривожність і занепокоєння – проблеми з органами травлення.
Практики стояння на цвяхах розвивають майстерність управління емоціями, контролю сприйняття, стійкості до дискомфорту. Регулярні заняття дають змогу впоратися з безсонням і занепокоєнням, покращують концентрацію й усвідомленість. Тіло запам'ятовує з досвіду, що хворобливі відчуття і стрес можна подолати, розуміючи, як це зробити з найменшими витратами.
Не варто думати, що йоги-практики просто змагаються, хто довше простоїть на цвяхах. Суть заняття полягає в трансформації відчуттів у глибоке розслаблення, використовуючи різні техніки дихання, проголошення мантри «Ом» та інші способи.