У наші дні йога, як вид духовного і фізичного розвитку, користується великою популярністю. Люди усвідомлено вивчають стародавні вчення, щоб досягти просвітлення і поліпшити здоров'я свого організму. Крім класичної хатха-йоги, багато хто навчається більш екзотичним напрямком, наприклад, цвяхостоянню.

У культурі індусів часто можна почути слово «Садху» – це аскети, які зреклися мирських потреб і почали активно служити вищим силам. Такі люди присвячують весь свій життєвий шлях звільненню. Саме Садху першими почали практикувати стояння на цвяхах. Для цього використовують спеціальний інвентар – «дошку Ріші».

Практика цвяхостояння: засновник, епоха розвитку

Садху присвячували весь свій життєвий шлях звільненню від кругообігу вічного життя. Відрікаючись від мирських благ, вони невпинно виховували стійкість духу і силу волі.

Однією з ефективних практик у досягненні їхньої мети була йога на цвяхах. Неможливо сказати точно, хто саме першим запатентував цвяхостояння, бо стародавні мудреці-аскети не прагнули документально оформляти патент.

Навіщо йоги стоять на цвяхах?

Йога Садху прийшла до нас з Індії, така практика має трирівневий вплив. Цвяхостояння допомагає опрацювати м'язи і сухожилля. Посилюється кровообіг, м'язи і системи органів насичуються киснем, завдяки чому їхня функціональність значно поліпшується.

Регулярні заняття допомагають зняти блоки і затиски, витягнути і вирівняти хребетний стовп. Усім відомо, що на стопах розташована величезна кількість активних точок. Цвяхи, впливаючи на ці точки, сприятливо позначаються на морально-психічному стані.

Крім цього, відбувається найсильніший вплив на розум. Коли людина вперше встає на цвяхи, вона відчуває яскраво виражені больові відчуття. Усі думки зникають з голови, присутнє лише одне бажання – встати з дошки якомога швидше. Якщо сфокусуватися на відчуттях і прислухатися до свого тіла, можна зрозуміти, що біль у розумі, а не в тілі. Така практика вчить відокремлюватися від відчуттів і оцінювати їх збоку.

навіщо йоги стоять на цвяхах

Користь цвяхостояння

Садху з мідними цвяхами – це інструмент, який допоможе позбутися стресу і напруги, пропрацювати емоції. Як підсумок, людина стає більш витривалою, впевненою в собі, вільною від проблем. Практика допомагає розслабитися, піти від гучного, метушливого світу.

Садху йога приносить велику користь:

  • поліпшується стан усіх внутрішніх органів;

  • нормалізується кровотік, органи насичуються киснем;

  • виробляються нейропептиди і ендорфін;

  • активізується процес регенерації;

  • зникає втома, приходить у норму психоемоційний стан;

  • психіка відновлюється від стресу;

  • можна пізнати себе, вдосконалитися в духовній практиці.

йога на цвяхах

Процес цвяхостояння

Краще починати практику, залучаючи для допомоги провідника. Спочатку необхідно перемістити свою вагу на руки провідника, і лише після цього вставати по черзі ногами на цвяхи. Якщо процес сходження правильний, то ризик травмування буде мінімальним.

Перший час потрібно притримуватися за провідника. Коли вдасться відпустити руки, потрібно максимально розслабитися, випрямити хребет. Важливо вдихати глибоко і рівномірно, не затискатися від концентрації на больових відчуттях. Не потрібно спочатку розраховувати, що стояння буде тривалим. Для одних буде доречною трихвилинна практика, а для інших – півгодинна. Також важливо зазначити, що існує дошка Садху для спини.